^powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Teatrzyk Gargulec

 

112 teatr

"Wybierz numer 112"


Spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalający zapamiętać i zrozumieć do czego służy numer 112. Wartka i obfitująca w niespodziewane wydarzenia akcja nie pozwali nudzić się widzom. Wszystkie sytuacje wymagające użycia telefonu alarmowego zagrane są w charakterystyczny, kreskówkowy sposób - co sprawia, że przekaz jest bardzo sugestywny.
Bajka pełna jest piosenek, w których powtarzający się refren ułatwia zapamiętać ów numer 112. Walory edukacyjne nie do przecenienia.

sikorka agatka

„Sikorka Agatka"

 

Sikorka Agatka to trzecia zimowa propozycja Teatru Gargulec. Przekonamy się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i dowiemy się, w jaki sposób im pomóc. Wraz z tytułową bohaterką poznamy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przeniesiemy się do Afryki, gdzie flaming i papuga zatańczą egzotyczny taniec, dowiemy się, dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo oraz usłyszymy chór kur, który z pewnością oczaruje wszystkich muzykalnością. By nasi widzowie mogli poczuć sie jak w teatrze, jak zawsze, zadbaliśmy o niezwykłą scenografię, piękne i kolorowe kostiumy oraz muzykę, która z pewnością zachwyci najbardziej wybredne ucho. Czy podstępny kotek upoluje małego wróbelka? Kto pomoże sikorce Agatce przetrwać mroźną zimę?

Kulisy Teatru

 

„Kulisy Teatru"

 

Jak to jest być aktorem? Co to są rekwizyty? Czy trudno wywoływać u siebie różne emocje? W tym przedsięwzięciu dzieci poczują się prawdziwymi aktorami. Dużo wspólnej zabawy i dużo wiedzy o teatrze.

ratujemy-las

Ratujmy Las 14.04.2015

 

Piękne, bajeczne kostiumy - owady leśne i zwierzęta. Spektakl rozpoczyna się delikatną uwerturą baletową motyli. Główna postać to odważny Pan Biedronka. Czy uda mu się ocalić las przed zagładą? Wszystko w rękach naszych młodych widzów. Na pewno trzeba nauczyć szacunku do natury, źle postępującą dziewczynkę - scena lekcji przyrody

zimowa-basn

Zimowa baśń

 

Wesoły spektakl o przygodach Bałwanka, uczący dzieci zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. W przedstawieniu pojawia się wiele barwnych postaci, między innymi Zajączek, Pani mróz. Czy wszystkie śnieżynki są takie same? Bałwanek będzie próbował rozwiązać tę zagadkę. Wszystkiemu towarzyszy świąteczna muzyka, wprowadzając do przedszkola zimowy nastrój.

kosmiczna-przygoda

Kosmicznie śmieszny i kosmicznie edukujący spektakl

o obrotach ciał niebieskich dla najmłodszych.

 

Szalony naukowiec i jego gapowaty robot konstruują na oczach dzieci wielką, srebrną rakietę. Niezdarny robot opóźnia pracę, ale w końcu następuje WIELKIE ODLICZANIE. Lecimy w kosmos, gdzie przygoda goni przygodę. Wspaniała kurtyna w planety, kosmiczne kostiumy jak robot, ufoludek. Efekty specjalne i piękna muzyka. Dzieci zrozumieją także, Co to jest i jak działa układ słoneczny- same staną się na chwilę planetami

 „Nowe przygody Smoka Wawelskiego
- czyli Wisłą przez Polskę”

Bardzo wesoły spektakl, pozwalający zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast, leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Nie bójmy się - nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać. Czeka go pełna przygód

podróż z Krakowa do Gdańska. Na swej drodze spotka rycerza- Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę, ducha ze starego

zamku. Nastrojowa epokowa muzyka.

„Dwa Pingwinki- Pink i Punk”

 Wesoły spektakl o przygodach dwóch pingwinków, uczący dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. W przedstawieniu pojawia się wiele barwnych postaci: Polarnik, Niedźwiedź polarny itp. Wszystkiemu towarzyszy muzyka, wprowadzając zimowy nastrój.

„Sikorka Agatka”

Sikorka Agatka to trzecia zimowa propozycja Teatru Gargulec. Przekonamy się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i dowiemy się, w jaki sposób im pomóc. Wraz z tytułową bohaterką poznamy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przeniesiemy się do Afryki, gdzie flaming i papuga zatańczą egzotyczny taniec, dowiemy się, dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo oraz usłyszymy chór kur, który z pewnością oczaruje wszystkich muzykalnością.

Zaczarowany koszyczek”

 

Ciepła baśń o Babci i Krasnalu, zainspirowana twórczością jednej z najwybitniejszych autorek książek dla dzieci-Marii Kownackiej. Spektakl uczy szacunku dla osób starszych, ukazując je jako skarbnice życiowych mądrości i niewyczerpane źródło optymizmu. Bohaterowie odwiedzani są przez inne, najczęściej psotne, postaci. Myszka, Kotek, Zbójnik, Pies i Zajączek to barwni bohaterowiew kolorowych kostiumach. Bajka przeplatana jest łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Spektakl, wciągając widza w wir wydarzeń, pozwala rozkochać się maluchom w Teatrze.